مشاوره

ده نکته برای اجرای برنامه

42بازدید

ده نکته برای اجرای برنامه

۰۱ـ قورباغه ات را قورت بده! این اصطلاح را برایان تریسی ( Brian Tracy ) برای کتابش استفاده کرد و منظورش این است ؛ کار سخت و مهم را همان اول انجام بده ، آن درسی که از بقیه درس ها مهم تر است یا آن درسی که خواندنش براتون از بقیه درس ها سخت تر است.

۰۲ـ
 قانون یک در میان را رعایت کنید ؛
درس ها دو مدل دارند ؛ حافظه محور و مسئله محور ؛ حافطه ای را باید حفظ کرد اما مسئله ای را باید حل کرد. هر کدام از این مدل درس ها به نیمکره ای از مغز مربوط میشوند پس بهتر است حافظه ای و مسئله ای را یکی در میان در برنامه تنظیم کنید تا هر بار مزاحم یکی از نیمکرهای مغزتون شوید!

۰۳ـ
 خودتون رو کنترل کنید ؛
میزان و کیفیت کار را باید کنترل کنید ، میزان تمرین و تست هر درس را یادداشت کنید ، بدین شکل میتوانید میزان پیشرفت خود در هر درس را بفهمید ، از درسی که پیشرفت کرده اید روحیه و از درسی که خوب عمل نکرده ای تجربه کسب کرده و ایراد خود را برطرف کنید.

۰۴ـ
 هدفتون رو هر روز مرور کنید ؛
اگر هدفتون رو درست انتخاب کنید میتواند عامل موفقیتتان باشد به هدفتون فکر کنید و مسیر رسیدن به آن را دائما در ذهنتون چک کنید ، از هدفتون یک تصویر ذهنی خوب ایجاد کنید ، به این شکل اعتماد به نفس تون بیشتر و انگیزه شما برای رسیدن به هدفتون چند برابر میشود.

۰۵ـ
 برای تیز کردن اره وقت بگذارید! ؛
استراحت بین ساعات مطالعه به اندازه خود مطالعه مهم است ، نجاری که با اره اش ده تکه چوب را بریده باید وقت بگذارد و اره اش را تیز کند استراحت بین مطالعه مانند تیز کردن اره است اگر استراحت نکنید مغزتون خسته و مریض میشود.۰۶ـ
 هرشب امروز و فردا کنید ؛
امروز و فردا کردن یعنی ؛ امروز را چک کنید و به فردا فکر کنید نباید ایرادات امروزتون رو فردا تکرار کنید.

۰۷ـ
 از صبح بیشترین استفاده را بکنید ؛
بهترین زمان یادگیری صبح زود است ، برنامتون رو طوری تنظیم کنید که از صبح بیشترین استفاده را ببرید ، اگر از آن دسته افرادی هستید که خیلی دیر از خواب بیدار میشوید پیشنهاد میکنم ساعت بیدار شدن خود را نیم ساعت جلو بکشید بدین روش به ساعت ۶ یا ۶:۳۰ میرسید.

۰۸ـ
 توجیه بهانه عقب افتادن اکیداً ممنوع! ؛
اگر در قسمتی از برنامتون سهل انگاری کردید یا برای عقب انداختنش توجیه آوردید بدانید که در مسیر اشتباه حرکت میکنید ، برنامه باید اجرا شود بدون ارفاق و تخفیف!

۰۹ـ
 انعطاف پذیر باشید ؛
اگر قسمتی از برنامه اجرا نشد انرژی و تمرکزتون رو روی بخش های دیگر بگذارید تا بهتر اجرا شود ، نه این که کل برنامه را کنار بگذارید! ، بعضی مواقع مشکلات و مسئله ای پیش خواهد آمد که نتونید بخشی از برنامتون رو اجرا کنید.

۱۰ـ
 عادت هاتون رو مدیریت کنید ؛
فکر های شما عمل هاتون رو میسازند و عمل هاتون به عادت هاتون تبدیل میشوند و منش شما سرنوشت تون رو میسازند برای عادت های درست باید عمل درست داشته باشید ، حواستون به کارها و عمل هایتون باشد.


معاشرت با دوستان در دوران کنکور
خواندن

ارسال پاسخ

علیرضا صفرزاده
یه عاشق برنامه نویسی. من و لپ تاپم شما همه!