اخبار

۵۲ درصد کنکوری های ۹۸ نظام جدیدن

26بازدید

با اعلام نهایی جمعیت ثبت نام کنندگان کنکور، مشخص شد که ۵۷۷ هزار نفر از یک میلیون و ۱۲۰ هزار داوطلب، از بچه های نظام جدید هستن و ۵۴۴ هزار نفر هم پشت کنکوری داریم. تعداد نظام جدیدها و نظام قدیمهای هر رشته هنوز اعلام نشده.
اما لازم به ذکره به توجه به اینکه مکانیزم محاسباتی رتبه ها، هیچ ارتباطی به جمعیت نظامهای آموزشی نداره، دونستن این اعداد درد خاصی رو دوا نمیکنه و فقط یه اطلاعات آماریه.

مکانیزم رقابتی کنکور ۹۸ بر مبنای جمعیت نیست و صرفا بر مبنای درصدیه که دانش آموزا در جلسه ی کنکور به دست میارن.
.
حسین‌توکلی : در مجموع با توجه به آمار ثبت نام کنندگان در فرصت اول و فرصت مجدد ثبت نام، تعداد یک میلیون و ۱۱۸ هزار و ۷۹۳ داوطلب برای کنکور ۹۸ ثبت نام کرده‌اند. وی خاطرنشان کرد: از تعداد یک میلیون و ۱۱۸ هزار و ۷۹۳ داوطلب در کنکور ۹۸ تعداد ۵۷۷ هزار و ۲۳۱ نفر از نظام آموزشی ۶-۳-۳ که هم اکنون دانش آموزان فعلی نظام جدید پایه دوازدهم هستند در کنکور ثبت نام کرده‌اند. همچنین تعداد ۵۴۱ هزار و ۵۶۲ نفر از نظام آموزشی سالی واحدی (دارنده پیش‌دانشگاهی)، ترمی واحدی (دارنده پیش‌دانشگاهی) و نظام قدیم دیپلم چهار ساله داوطلب کنکور شده اند.

۵۲ درصد کنکوری های ۹۸ نظام جدیدن
.
مشاور عالی سازمان سنجش اظهار داشت: در واقع از میان داوطلبان کنکور ۵۱.۵۹ درصد داوطلبان از نظام آموزشی جدید ۶-۳-۳ و ۴۸.۴۱ درصد داوطلبان از نظام آموزشی قدیم داوطلب کنکور هستند.
.
آمار جزیی داوطلبان و کارت آزمون سراسری سال ۹۸ به شرح زیره:
.
علوم ریاضی و فنی ۱۶۴ هزار و ۲۷۸ داوطلب
علوم تجربی ۶۳۷ هزار و ۹۴ داوطلب
علوم انسانی ۲۸۲ هزار و ۱۵۱ داوطلب

معاشرت با دوستان در دوران کنکور
خواندن

هنر
۲۴ هزار و ۷۶۹ داوطلب
۷۸ هزار و ۸۹۶ مورد علاقمندی
۱۰۳ هزار و ۶۶۵ کارت

زبان‌های خارجی
۱۰ هزار و ۵۰۱ داوطلب
۱۵۵ هزار و ۳۲ مورد علاقمندی
۱۶۵ هزار و ۵۳۳ کارت
.
جمع یک میلیون و ۱۱۸ هزار و ۷۹۳ داوطلب یک میلیون و ۳۵۲ هزار و ۷۲۱ کارت
وی یادآور شد: همچنین از تعداد یک میلیون و ۱۱۸ هزار و ۷۹۳ داوطلب در کنکور ۹۸ تعداد ۶۴۸ هزار و ۷۵۴ نفر زن و ۴۷۰ هزار و ۳۹ نفر مرد هستند. به این ترتیب ۵۷.۹۹ درصد داوطلبان کنکور زن و و ۴۲.۰۱ درصد داوطلبان مرد هستند.
.
.

ارسال پاسخ

علیرضا صفرزاده
یه عاشق برنامه نویسی. من و لپ تاپم شما همه!